Skip to Content

Jockey: Ms Libby Halliday

Based out of Adelaide, SA

Races

# Race Horse Date Surface Track Rating Venue
10th Henschke Industries Benchmark 62 Handicap Verita 27/12/20 Turf Soft 5 Naracoorte
1st Sportspower Naracoorte / SABOIS Maiden Plate Oh Georgia 27/12/20 Turf Soft 5 Naracoorte
7th Shields Security Class Two Handicap Trembling 20/12/20 Turf Good 3 Port Lincoln
8th McMerry Christmas/ SABOIS+ Maiden/Class One Plate Urban Armour 20/12/20 Turf Good 3 Port Lincoln
9th Pearle Boutique / SABOIS F&M Maiden Plate Cashherifyacan 16/12/20 Turf Good 4 Strathalbyn
5th Bordertown Pumps & Refrigeration Benchmark 54 Handicap Ruby Que 13/12/20 Turf Good 4 Bordertown
5th Tod Dawson Memorial Benchmark 66 Handicap (Heat 6 Southern Speed Series) Eye the World 11/12/20 Turf Good 4 Port Lincoln
6th PB & KG Gaskell Contractors Benchmark 58 Handicap Art Music 11/12/20 Turf Good 4 Port Lincoln
4th Collins' Birthday Bash Class Two Handicap Hardashian 11/12/20 Turf Good 4 Port Lincoln
9th McDonalds Port Lincoln / SABOIS Four-Year-Old and Up Maiden Plate Get Around Him 11/12/20 Turf Good 4 Port Lincoln
9th Ridleys Earthmoving, Civil and Plumbing Class 2 Handicap Barry's Brother 06/12/20 Turf Good 4 Murray Bridge GH
5th Coonawarra Vignerons Cup - Thursday 14th January 2021 Benchmark 54 Handicap Benovsky 04/12/20 Turf Good 4 Penola
8th Adrian Thomas Industrial Benchmark 68 Handicap The Great Artiste 04/12/20 Turf Good 4 Penola
10th MED Electrical / SABOIS Maiden Plate Cashherifyacan 04/12/20 Turf Good 4 Penola
9th Finns Fine Foods / SABOIS Maiden Plate Truporth 04/12/20 Turf Good 4 Penola
7th Members of Bung Fritz Society / SABOIS Maiden Plate Burning Hard 02/12/20 Turf Good 4 Gawler
10th Bleasdale Vineyards Benchmark 54 Handicap Right And Ready 29/11/20 Turf Good 4 Strathalbyn
7th Gipsie Jack BM 54 Handicap (Apprentice Riders Only) (Heat 3 Montgomrie/Forrest Apprentice Series) Cool Desert 29/11/20 Turf Good 4 Strathalbyn
10th Leader Distributors Benchmark 54 Handicap My Lesson 27/11/20 Turf Good 4 Port Lincoln
4th McDonalds Port Lincoln / SABOIS Maiden Plate Follow The Prompts 27/11/20 Turf Good 4 Port Lincoln
6th BTR Excavations Benchmark 52 Handicap Tycoon Flutter 26/11/20 Turf Good 4 Balaklava
2nd Tania Louise Benchmark 58 Handicap Kissable Eight 26/11/20 Turf Good 4 Balaklava
1st Open Trial Three Tears 24/11/20 Good 4 Naracoorte
3rd Open Trial Cashherifyacan 24/11/20 Good 4 Naracoorte
7th Grarock Plumbing Class Two Handicap Barry's Brother 24/11/20 Turf Good 4 Naracoorte
5th Naracoorte Refrigeration Benchmark 58 Handicap Brobak 24/11/20 Turf Good 4 Naracoorte
11th Sears Electrical / SABOIS Maiden Plate Fashion Designer 24/11/20 Turf Good 4 Naracoorte
10th Redding Electrical / SABOIS Maiden Handicap Allgo 24/11/20 Turf Good 4 Naracoorte
5th Hygain Victory BM 58 Hcp (Apprentice Riders Only) (2nd Leg Montgomerie/Forrest Apprentice Series) Rustydustysunshine 18/11/20 Turf Good 4 Strathalbyn
6th Open Trial Victory Bandit 08/11/20 Turf Good 4 Penola
4th Open Trial Cashherifyacan 08/11/20 Turf Good 4 Penola
11th MED Electrical Benchmark 54 Handicap Cosmic Charm 08/11/20 Turf Good 4 Penola
10th TAB Class Two Handicap Barry's Brother 08/11/20 Turf Good 4 Penola
4th MP Air-Con & Excavation Benchmark 62 Handicap Benovsky 08/11/20 Turf Good 4 Penola
6th Coopers Brewery Benchmark 68 Handicap Gigglon 08/11/20 Turf Good 4 Penola
1st Finns Fine Foods / SABOIS Maiden Plate Load And Go 08/11/20 Turf Good 4 Penola
6th Adrian Thomas Industrial / SABOIS Maiden Handicap Fashion Designer 08/11/20 Turf Good 4 Penola
1st G&J Civil Class One Handicap Kissable Eight 05/11/20 Turf Good 3 Gawler
4th Cornerstone Stud Benchmark 58 Handicap (Heat 5 Sir Prancelot Series) Jackpot Johnny 05/11/20 Turf Good 3 Gawler
2nd Holdfast Insurance Benchmark 58 Handicap (Heat 4 Sir Prancelot Series) My Lesson 05/11/20 Turf Good 3 Gawler
2nd Adelaide Plains Bloodstock Benchmark 58 Handicap Free Atbara 05/11/20 Turf Good 3 Gawler
12th Mitty's Class Two Handicap Old Trieste 04/11/20 Turf Good 4 Port Lincoln
5th John's Quick Clean Benchmark 52 Handicap Artful Teepa 04/11/20 Turf Good 4 Port Lincoln
8th JP Cabinets / SABOIS Maiden Plate Caniman 04/11/20 Turf Good 4 Port Lincoln
6th Carlton Dry / SABOIS Maiden Plate Strip Club 04/11/20 Turf Good 4 Port Lincoln
3rd Langhorne Creek Premiers A & B Grade / SABOIS+ Maiden/Class One Plate (Heat 8 Skybeau Series) Free Atbara 28/10/20 Turf Good 4 Strathalbyn
2nd Northpoint Fleurieu Rating 0-58 Hcp (First Leg Montgomerie/Forrest Apprentice Series) Fergie 28/10/20 Turf Good 4 Strathalbyn
6th Gawler Caravan Park / SABOIS Maiden Plate Wonga Flyer 23/10/20 Turf Good 4 Gawler
7th Trimboli Services / SABOIS Maiden Plate Burning Hard 23/10/20 Turf Good 4 Gawler
8th Matrix Solar Solutions / SABOIS Maiden Plate Wongabelle 23/10/20 Turf Good 4 Gawler
U   Upcoming race