Skip to Content

Jockey: Jeffrey Maund

Based out of WISTOW, SA

Races

# Race Horse Date Surface Track Rating Venue
U The Midfield Group Benchmark 60 Handicap Dyadamo 26/05/19 Turf Soft 5 Penola
U Coopers Brewery Benchmark 56 Handicap Pewter 26/05/19 Turf Soft 5 Penola
U MED Electrical / SABOIS Maiden Plate Lap It Up 26/05/19 Turf Soft 5 Penola
U TAB / SABOIS Maiden Plate The Publikin 26/05/19 Turf Soft 5 Penola
U Alexander Cameron Suites / SABOIS Distance Maiden Plate Bodidley 26/05/19 Turf Soft 5 Penola
U Terry Howe Printing Handicap Impulse Diavolo 25/05/19 Turf Good 4 Morphettville Parks
7th Coopers Dry Class Two Handicap Misty Halo 22/05/19 Turf Soft 5 Gawler
1st Terrace Function Centre / SABOIS Maiden Plate La Vita 22/05/19 Turf Soft 5 Gawler
4th Festival Hire / SABOIS Maiden Plate Shirley's Eagle 22/05/19 Turf Soft 5 Gawler
4th Team Poly Benchmark 60 Handicap Mabel Josephine 19/05/19 Turf Heavy 8 Strathalbyn
4th Grundfos / SABOIS+ Maiden/Class 1 Plate King Arthur 19/05/19 Turf Heavy 8 Strathalbyn
14th Ausbia Electrical Benchmark 56 Handicap Fabulous Flipper 12/05/19 Turf Soft 6 Gawler
6th Goldin Farms Benchmark 64 Handicap Cavalry Gold 12/05/19 Turf Soft 6 Gawler
1st Goldin Farms Barossa Cup May 22nd Class One Handicap That's Two Slabs 12/05/19 Turf Soft 6 Gawler
7th SA Bookmakers Association / SABOIS Three-Year-Old Maiden Plate Abandoned 12/05/19 Turf Soft 6 Gawler
4th Kingsford Hotel / SABOIS Maiden Plate Shirley's Eagle 12/05/19 Turf Soft 6 Gawler
12th Robert & Fay Gerard SA Sprint Series Final (Qualified Horses)(Benchmark 86 Handicap) Lady Soma 11/05/19 Turf Soft 6 Morphettville
7th Adelaide Galvanising Adelaide Guineas Aray of Sunshine 11/05/19 Turf Soft 6 Morphettville
12th Triple M Provincial Super Series Final (Qualified Horses)(Benchmark 80 Handicap) Iamthekey 11/05/19 Turf Soft 6 Morphettville
11th Carbine Club Autumn Series Final (MPKS Track) (Qualified Horses)(Benchmark 86 Handicap) In the Fast Lane 11/05/19 Turf Soft 6 Morphettville Parks
2nd The Border Watch Benchmark 60 Handicap Pewter 10/05/19 Turf Soft 7 Mount Gambier
2nd Scott Group of Companies Mount Gambier Gold Cup (leg 7 of the Limestone Cups Series) Super Haze 10/05/19 Turf Soft 7 Mount Gambier
3rd Carlton Draught Blue Lake Handicap Dyagilev 10/05/19 Turf Soft 7 Mount Gambier
13th Gambier Earth Movers Benchmark 64 Handicap Hasta La Spec 10/05/19 Turf Soft 7 Mount Gambier
11th WIN TV / SABOIS Maiden Plate Ghisa 10/05/19 Turf Soft 7 Mount Gambier
5th Somerfields Carpets / Signature Flooring / SABOIS Maiden Plate Bodidley 10/05/19 Turf Soft 7 Mount Gambier
10th Sagle Constructions Benchmark 56 Handicap Zaazoe 08/05/19 Turf Good 4 Balaklava
8th My Butcher / SABOIS Fillies & Mares Maiden Plate Sugar With That 08/05/19 Turf Good 4 Balaklava
6th Northpoint Fleurieu Benchmark 64 Handicap (Heat 14 Autumn Series) Pewter 01/05/19 Turf Good 4 Strathalbyn
8th The Greenman Inn Benchmark 75 Handicap (Heat 13 Provincial Series) Just Live On 01/05/19 Turf Good 4 Strathalbyn
10th Bleasdale Benchmark 64 Handicap Exalted Jenni 01/05/19 Turf Good 4 Strathalbyn
7th Goolwa Central Meats / SABOIS Three-Year-Old Class One Handicap La Vita 01/05/19 Turf Good 4 Strathalbyn
9th Raine and Horne Strathalbyn / SABOIS Maiden Plate Rebel Tantrum 01/05/19 Turf Good 4 Strathalbyn
7th Finniss General Store / SABOIS Maiden Plate Where's The Boss 01/05/19 Turf Good 4 Strathalbyn
7th H C Nitschke Stakes Aray of Sunshine 27/04/19 Turf Good 4 Morphettville Parks
8th Open Trial Amintire 26/04/19 Turf Good 4 Gawler
10th Gallipoli Memorial Trophy Benchmark 64 Handicap (Heat 12 Provincial Super Series) Just Live On 25/04/19 Turf Good 4 Gawler
2nd ANZAC Appeal - Holdfast Insurance Benchmark 60 Handicap (Heat 11 Autumn Series) Mabel Josephine 25/04/19 Turf Good 4 Gawler
12th Light Horse – SA Bookmakers Association / SABOIS Maiden Plate Rumfire 25/04/19 Turf Good 4 Gawler
2nd Thank You Veterans / SABOIS Maiden Plate Hez a Wolf 25/04/19 Turf Good 4 Gawler
5th Peace Declared 1919 Class Two Handicap Fabulous Flipper 25/04/19 Turf Good 4 Gawler
10th Fulham Gardens SC / Kungka Dreamtime Class Two Handicap Red Raider 22/04/19 Turf Good 4 Oakbank
6th Melba's Benchmark 64 Handicap Shirley's Eagle 22/04/19 Turf Good 4 Oakbank
5th Resourceco / SABOIS Three-Year-Old Maiden Plate Sugar With That 22/04/19 Turf Good 4 Oakbank
6th Sugar Financial / SABOIS Two-Year-Old Class One Handicap Kruptonite 22/04/19 Turf Good 4 Oakbank
1st Thomas Degaris & Clarkson Benchmark 56 Handicap Pewter 21/04/19 Turf Good 4 Penola
3rd Katnook Estate Penola Cup (Heat 6 Limestone Coast Cups Series) Pass the Glass 21/04/19 Turf Good 4 Penola
2nd Wattle Range Council Benchmark 60 Handicap Grogans Anvil 21/04/19 Turf Good 4 Penola
1st Omnizar Benchmark 72 Handicap (Heat 10 Autumn Series) Dyagilev 21/04/19 Turf Good 4 Penola
2nd Coopers Brewery Benchmark 80 Handicap (Heat 11 SA Sprint Series) Royal Spinner 21/04/19 Turf Good 4 Penola
U   Upcoming race